چالش توربونو

مقدمهتوضیحات چالش
جهان اطراف ما مدتی‌ست (شاید از اواخر قرن بیستم) که تغییری را شروع کرده است.  تحولی پایه‌ای در نگرش نسل جدید به زندگی؛ که البته سرعت این تحول روز به روز نیز در حال افزایش است. صحبت در مورد ماهیت این تغییر و دلیل آن از حوصله این متن خارج بوده و بیشتر وظیفه جامعه شناسان است؛ اما تأثیرات آن بر تمام جنبه های زندگی، از پیچیده‌ترین‌های آن مانند توسعه علم گرفته تا معمولی‌ترین رفتارهای روزمره، امتداد دارد که کسب و کارها نیز از این قائله مستثنی نیستند.

پیدا شدن شرکت‌هایی از ناکجا که توانستند سهم بازار غول‌های موجود را بگیرند و سقوط سهام برخی شرکت‌های بزرگ، جامعه کسب و کار را به این گمان وا داشت که شاید تفکر سنتی در کسب و کارها، تحلیل ها، اعداد و ارقام و صفحه های اکسل گسترده دیگر پاسخگوی تحلیل بازار نیست. نا اطمینانی روز به روز در حال افزایش است و لازم است به روش‌های قبلی توسعه کسب و کار که حال و هوای نیم کره چپ مغز را داشتند، نیم کره راست نیز اضافه شود. بخشی که با همدلی، احساسات، تجسم، نوآوری و تغییر مداوم در ارتباط است.

تحقیقات نشان می­دهد که روز به روز سود مادی اهمیت خود را در نگاه ذی­نفعان کسب و کارها، به خصوص مشتریان، از دست داده و داشتن تجربه‌ای معنی‌دار و ارزشمند، اهمیت بیشتری کسب میکند. به عنوان مثال ثابت ماندن ارزش سهام Wal-Mart به مدت ۵ سال و افزایش ارزش ۱۵۰ درصدی سهام رقبای آن، به صاحبان آن شرکت نشان داد که تعداد قابل توجهی از مشتریانشان در سال‌های اخیر بر خلاف دهه های ۶۰ و ۷۰ حاضرند پول بیشتری پرداخت کنند اما تجربه ارزشمند‌تری در خرید خود داشته باشند.

در کنار موارد فوق، توسعه و پیشرفت تکنولوژی در سالهای اخیر باعث شده تا ایجاد مزیت رقابتی برای کسب و کارها در تولید محصول و کیفیت آن بسیار مشکل و بعضاً غیرممکن شود. بدین شکل که هر محصولی تولید می­شود، با اختلافی کوتاه، دیگری (مثلا چین)  نیز می­تواند آن را تولید کند و این موضوع کسب و کارها و حتی در حالت کلان اقتصاد کشورها را به سمت روش جدیدی برای ایجاد بازار برای خود کشانده است. این روش چیزی جز ارائه خدمت نیست و البته ارائه خدمت درست در مورد استارت‌آپ ها نسبت به دیگر شرکت ها حتی حیاتی‌تر هم هست.طراحی خدمتمفهوم طراحی خدمت (Service Design) روشی است برمبنای تفکر طراحی (Design Thinking) که به یاری مدیران و صاحبان کسب و کار می آید تا آنها علاوه بر تحلیل های کمی خود و حساب دو دوتا چهارتای کسب و  کار، به پای صحبت مشتریان و در حالت عمومی تر تمامی ذی‌نفعان خود بنشینند تا از نیازها و خواسته‌های واقعی آنها با خبر شده و به طراحی نوآورانه خدمتی برای ایجاد تجربه‌ای بهتر نه تنها برای آنها بلکه همراه آنها بپردازند.

چند وقتی است که واژه “طراحی خدمت” در ایران نیز وارد ادبیات توسعه کسب و کارهای استارت‌آپی شده، اما مشاهدات ما به عنوان یک شتابدهنده نشان میدهد که هنوز به اندازه کافی جدی گرفته نشده است. هنوز استارت‌آپ‌هایی دیده میشوند که چند ده میلیون تومان هزینه توسعه محصول کرده‌اند بی آنکه حتی پای صحبت یک نفر از مشتریان احتمالی خود نشسته باشند تا ببینند که آنها دقیقا چه خدمتی را نیاز دارند. بگذریم از استارت‌آپ‌هایی که هنوز می‌خواهند تنها از فروش محصول تولیدی خود کسب درآمد کنند و در آخر کار تیم یا به طرز چشمگیری با عدم استقبال مشتریان روبرو شده یا هیچ وقت جریان درآمدی آن به اندازه کافی برای سرمایه گذار جذاب نخواهد شد. به همین منظور به فکر افتادیم تا شاید بتوانیم کمی به اشائه فرهنگ طراحی خدمت بر مبنای خواسته‌های مشتریان در بین استارت‌آپ‌ها کمک کنیم.

شتابدهنده نوین‌تک قصد دارد به بهانه طرح یک مسابقه، با یک تیر دو نشان بزند. اول اینکه در حد توان خود مفهوم تفکر طراحی را در جامعه استارت‌آپی مطرح کند و دوم اینکه خود نیز از خواسته‌ها و نیاز‌های مشتریان خود یعنی استارت‌آپ‌ها بیشتر با خبر شود.

هدف: طراحی یک خدمت جدید برای شتابدهنده نوین تک تا بتواند تجربه ای بهتر برای ذی نفعان خود بالاخص استارت آپ ها ایجاد کند

جایزه گروه برنده: ۵ میلیون تومان.

منابع در اختیار شرکت کنندگان:

۱- در مورد تفکر طراحی و طراحی خدمت متاسفانه منابع فارسی به شدت محدود است و معدود منابع موجود در اینترنت کمکی به خوانندگان نخواهد کرد. البته در این زمینه کتاب هایی به فارسی ترجمه شده است. در هر صورت نوین تک لینک های آموزشی به زبان انگلیسی را در این صفحه برای شما قرار داده است تا علاوه بر آشنایی شما با این مفاهیم به تقویت زبان انگلیسی شما نیز کمک کرده باشیم. (به هر حال، شما به عنوان یک فعال استارت آپی دیر یا زود نیاز به زبان انگلیسی خواهید داشت)

۲- علاوه بر این دو مفهوم، شتابدهنده نوین تک تحقیقی در مورد فضای استارت آپی و شتابدهنده های مطرح بین المللی انجام داده و به همراه خدمات فعلی نوین تک در فایلی  قرارداده تا شما را با فضای شتابدهنده ها بیشتر آشنا نماید .

خروجی قابل انتظار:

یک فایل PDF که شامل سرفصل های زیر باشد

۱- صورت مساله: مساله یا نیازی که در شرایط فعلی شتابدهنده نوین تک شناسایی شده است.

۲- روش تحقیق و خلاصه نتایج: در هر صورت برای طراحی خدمت به انواع مختلفی از تحقیق نیاز است. ما از قبل تحقیقات جهانی آن را انجام داده ایم که خلاصه نتایجش را در اختیار شما قرار میدهیم اما شما لازم است تا با مشتریان شتابدهنده صحبت کنید و خلاصه نتایج آن را در فایل خود بیاورید. برای این چالش (نه در دنیای واقعی) تعداد حداقل یا حداکثری  وجود ندارد اما هرچه بیشتر بهتر.

۳- راه حل پیشنهادی: راه حل یا در حقیقت خدمت طراحی شده را ارائه دهید

۴- نیاز های پیاده سازی خدمت پیشنهادی در شتابدهنده: در حقیقت خدمتی که طراحی شده باید  قابل اجرا باشد. در غیر این صورت کارکردی ندارد.

۵- اعضای تیم (محدودیتی ندارد) و شماره تماس آنها

نحوه شرکت در چالش:

برای ثبت نام لازم نیست کار خاصی انجام دهید شما صرفا کافیست نهایتا تا تاریخ ۳۱ مرداد سال جاری فایل خروجی نهایی خود را به آدرس ایمیل turbono@ntaccel.com ارسال کرده تا توسط داوران نوین تک بررسی شود.

 

لینک منابع آموزشی:

البته ما میدانیم موضوع تفکر طراحی و طراحی خدمت بسیار گسترده تر از مطالبی است که میشود اینجا در اختیار شما قرار داد اما هدف از لینک های زیر صرفا درک کلی مفهوم است و همچنین میدانیم در صورت علاقه خودتان جستجوی عمیق تری در مورد موضوعات مطرح شده در لینک های زیر انجام خواهید داد:

کارگاه عملی آموزش تفکر طراحی از دانشگاه استنفرد: نگاه به زمان یک ساعت اش نکنید کلا ۱۵ دقیقه مطلب آموزشی داره و باقیش رو با موزیک جذاب پر کردن!

https://dschool.stanford.edu/resources-collections/a-virtual-crash-course-in-design-thinking

توضیح عمومی در مورد طراحی خدمت به همراه ابزار های معمول آن:

https://trydesignlab.com/blog/what-is-service-design/

روش و اصول طراحی خدمت:

https://www.interaction-design.org/literature/article/the-principles-of-service-design-thinking-building-better-services

خلاصه ای از تحقیقات انجام شده در مورد فضای شتابدهی در جهان و همچنین امکانات نوین تک در مقایسه با آن

http://novin.tech/Global-Startup-Ecosystem-Benchmark.pdf

 

شتابدهنده نوین تک در نمایشگاه الکامپ امسال در تاریخ ۶ الی ۹ مرداد ماه در غرفه نوین تک  سالن ۸ و ۹  حضور دارد. خوشحال میشویم که پاسخ گوی سوالات شما در نمایشگاه باشیم همچنین الکامپ استارز محل مناسبی برای انجام تحقیقات شما خواهد بود.